Strony: 1 2 3 4 > >|

21 października 2018

Edycja 2018: uroczystość w Gdańsku

Logo OssolineumLogo OssolineumUroczystość wręczenia nagród odbyła się 3 października 2018 roku podczas XX Zjazdu Klubu Herbertowskich Szkół w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Laureaci odebrali nagrody i dyplomy z rąk siostrzeńca poety dra hab. Rafała Żebrowskiego, Przewodniczącego Rady Głównej Stowarzyszenia Klubu Herbertowskich Szkół Wojciechowa Kalickiego i Prezesa Stowarzyszenia Ojczyzny Polszczyzny Elżbiety Kielman.

5 października 2018

Edycja 2018: uroczystość w Gdańsku

Grupa PROFIT DevelopmentPo uroczystości zwiedziliśmy wystawę ECS dedykowaną historii Solidarności i ruchów opozycyjnych, które doprowadziły do przemian demokratycznych w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Następnie udaliśmy się do Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego na przedstawienie pt. „Apokalipsa u wrót doliny” połączone ze zwiedzaniem jedynego na świecie teatru z otwieranym dachem i drewnianym wnętrzem przenoszącym widzów do czasów Szekspira.
Logo OssolineumLogo Ossolineum

4 października 2018

Edycja 2018: list gratulacyjny prof. Jana Miodka

Honorowy Przewodniczący Jury prof. Jan Miodek skierował w liście gratulacyjnym do laureatów i finalistów następujące słowa:
Miodek
Z wielką przyjemnością i z potrzeby serca przesyłam Wam najserdeczniejsze gratulacje.

Z wielką przyjemnością, bo bardzo się czuję związany z tymi szlachetnymi zmaganiami konkursowymi;
z potrzeby serca, bo podpowiada mi ono,
że dzięki tymże zmaganiom weszliście w świat najwyższych wartości poznawczych i tetycznych.

Niech Was one prowadzą na dalsze lata życia!

15 maja 2018

Edycja 2018: nagrody i dyplomy

NagrodyZ przyjemnością informujemy, że jury konkursu oceniło nadesłane prace i przyznało laureatom nagrody, wyróżnienia oraz finalistom dyplomy uznania. Szczegóły na stronie internetowej: zakładka LAUREACI oraz komunikat. Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy.
Zgodnie z zarządzeniem nr 16/2018 Dolnośląskiego Kuratora Oświaty z dnia 22 lutego 2018 roku w sprawie wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, Ogólnopolski Konkurs Literacki "Płynąć pod prąd" może być wymieniony na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły ponadpodstawowej w roku szkolnym 2017/18 w województwie dolnośląskim.

8 maja 2018

Edycja 2018: XX Zjazd Klubu Herbertowskich Szkół

XX Zjazd Klubu Herbertowskich Szkół odbędzie się w dniach 3-4 października 2018 roku w XX Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta w Gdańsku. Podczas pierwszego dnia zjazdu odbędzie się uroczystość wręczenia nagród konkursowych.