Strony: 1 2 3 4 > >|

30 października 2022

Edycja 2022: uroczystość w Warszawie

LogoGala XII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Płynąć pod prąd" odbyła się 20 października 2022 roku podczas XXII Zjazdu Klubu Herbertowskich Szkół. Gospodarzem Zjazdu było XCIX LO im. Zbigniewa Herberta w Warszawie, które w tym roku obchodziło jubileusz 25-lecia szkoły. Laureatom Konkursu nagrody i dyplomy wręczali: siostrzeniec poety, dr hab. Rafał Żebrowski, Przewodniczący Rady Głównej Stowarzyszenia Klubu Herbertowskich Szkół, Wojciech Kalicki oraz Wiceprezes Stowarzyszenia Ojczyzny Polszczyzny, prof. Dariusz Król.
LogoLogo

25 października 2022

Edycja 2022: opinie o konkursie

Anna Kulik - rodzic Laureatów: Bardzo, bardzo dziękujemy za wyróżnienie. I syn i córka dużo piszą. Wiersz Jany był bardzo przemyślany. Syn po spacerze w lesie, gdzie ukrywało się wielu żołnierzy wyklętych, powiedział, już mam w głowie historię „ostatniego”. Przyszedł do domu i poszło… To wyjątkowy konkurs. Mam wrażenie, że dla wyjątkowych wrażliwców.

16 czerwca 2022

Edycja 2022: odbiór nagród

Uprzejmie informujemy, że uroczyste wręczenie nagród odbędzie się podczas XXII Zjazdu Klubu Herbertowskich Szkół. Gala jest zaplanowana w dniu 20 października 2022 roku w XCIX Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie. Szczegółowe informacje LAUREATOM zostaną przekazane we wrześniu. Dyplomy uznania dla FINALISTÓW zostaną przesłane pocztą po gali.

4 maja 2022

Edycja 2022: nagrody i dyplomy

NagrodyZ przyjemnością informujemy, że jury konkursu oceniło nadesłane prace i przyznało nagrody oraz dyplomy uznania. Szczegóły na stronie internetowej: zakładka LAUREACI. Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy. W tym roku nagrody ufundują Instytut Pamięci Narodowej, Urząd Miejski Wrocławia, PROFIT Development oraz Szkoła Podstawowa nr 66 im. Z. Herberta we Wrocławiu.

1 maja 2022

Edycja 2022: przedłużenie terminu ogłoszenia wyników

W związku z wysokim i bardzo wyrównanym poziomem nadesłanych prac oraz koniecznością wykonania kilku dodatkowych ocen termin ogłoszenia wyników został przedłużony do 4 maja 2022 roku.