Strony: 1 2 3 4 > >|

15 maja 2018

Edycja 2018: nagrody w kategorii klas VII szkół podstawowych i klas gimnazjalnych – wiersz

I nagroda: Anna Gomułka ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Grybowie za pracę pt. „Grybowska pieta”

II nagroda: Olaf Wróblewski ze Szkoły Podstawowej „Parnas” we Wrocławiu za pracę pt. „Za nasze i wasze niebo”

15 maja 2018

Edycja 2018: nagrody w kategorii szkół ponadpodstawowych – wiersz

I nagroda: Julia Kuźma z II Liceum Ogólnokształcącego im. Polonii i Polaków na Świecie w Augustowie za pracę pt. „Czarny pantofelek”

II nagroda: Maria Pozniak z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Powstańców Śląskich w Dobrzeniu Wielkim za pracę pt. „Ciężki kark, gdy w domu czołg”

15 maja 2018

Edycja 2018: nagrody w kategorii klas VII szkół podstawowych i klas gimnazjalnych – proza

I nagroda: Aleksandra Król z Zespołu Szkół Urszulańskich we Wrocławiu za pracę pt. „Cud ocalenia”

II nagroda: Paulina Bałaban ze Szkoły Podstawowej nr 24 im. Partyzantów Lubelszczyzny w Lublinie za pracę pt. „Wiochna – Niezłomna z Lubelszczyzny”

III nagroda: Katarzyna Baranowska z Publicznej Salezjańskiej Szkoły Podstawowej im. św. Dominika Savio w Mińsku Mazowieckim za pracę pt. „Chciałabym opisać męstwo, nie ciągnąc za sobą zakurzonego lwa”

Wyróżnienie: Zofia Krywiak ze Szkoły Podstawowej nr 66 im. Zbigniewa Herberta we Wrocławiu za pracę pt. „Do grona twoich przodków”

15 maja 2018

Edycja 2018: nagrody w kategorii szkół ponadpodstawowych – proza

I nagroda: Nadia Urbanek z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. Bohaterów Westerplatte w Kędzierzynie-Koźlu za pracę pt. „Oto człowiek”

II nagroda: Alicja Jędrzejczyk z X Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Katowicach za pracę pt. „Okruchy (nie)pamięci”

III nagroda: Emilia Główka z XIII Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Westerplatte w Krakowie za pracę pt. „Kto ratuje jedno życie, ten ratuje cały świat”

Wyróżnienie: Natalia Dziedzic z XXI Liceum Ogólnokształcącego im. św. Stanisława Kostki w Lublinie za pracę pt. „65492. Człowiek za cyfrą”

Wyróżnienie: Karolina Michalec z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie za pracę pt. „Pani Cogito – dr Halina Duczmal-Pacowska”