Strony: 1 2 3 4 > >|

5 maja 2019

Edycja 2019: nagrody w kategorii szkół podstawowych i klas gimnazjalnych – wiersz

I nagroda: Andrzej Missala ze Szkoły Podstawowej nr 150 im. Walerego Wróblewskiego w Warszawie za pracę pt. „Nazwał nienazwane”

II nagroda: Natalia Staniszewska z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu za pracę pt. „Perła”

III nagroda: Krzysztof Jurkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 45 im. Zbigniewa Herberta w Lublinie za pracę pt. „Zapora”

III nagroda: Anna Suszek z Zespołu Szkół Sportowych w Lubinie za pracę pt. „Mały Powstaniec”

5 maja 2019

Edycja 2019: nagrody w kategorii szkół ponadpodstawowych – wiersz

I nagroda: Anna Kozub z I Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach za pracę pt. „Bo walka jeszcze trwa…”

5 maja 2019

Edycja 2019: nagrody w kategorii szkół podstawowych i klas gimnazjalnych – proza

I nagroda: Roxana Domagalska ze Szkoły Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego w Bydgoszczy za pracę pt. „Z pamiętnika dziewczyny Białego”

I nagroda: Natalia Stefańska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 7 w Krakowie za pracę pt. „Bohaterowie drugiego planu”

II nagroda: Joanna Nerlo z Zespołu Szkół im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kamionce za pracę pt. „Stoimy pod murem”

II nagroda: Justyna Renkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Pabianicach za pracę pt. „Zwyczajnie niezwykły”

III nagroda: Marta Kasjanowicz ze Szkoły Podstawowej nr 92 w Warszawie za pracę pt. „Marianna Biernacka – Trzymała początek życia. Owijała na palec serdeczny jak pierścionek, chciała uchronić”

III nagroda: Emilia Kula ze Szkoły Podstawowej nr 66 im. Zbigniewa Herberta we Wrocławiu za pracę pt. „Przystanek, winda i rozpylacz”

III nagroda: Anastazja Tomaszewska z Gimnazjum Dwujęzycznego w Dębicy za pracę pt. „Heroizm uczy pokolenia”

5 maja 2019

Edycja 2019: nagrody w kategorii szkół ponadpodstawowych – proza

I nagroda: Julia Cukiert z Zespołu Szkół Mechanicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Poznaniu za pracę pt. „Upadli z jej kolan jak kłębki włóczki”

II nagroda: Ewa Chomiczewska z II Liceum Ogólnokształcącego im. Polonii i Polaków na Świecie w Augustowie za pracę pt. „Lipska reduta Żłobikowskiego”